Біль у спині є симптомом, який суттєво погіршує якість життя людини, порушує рухливість та спричиняє великий дискомфорт. Досить часто больовий синдром в ділянці спини може свідчити про розвиток сакроілеїту, різновиду артриту, що розвивається у крижово-клубовому суглобі.
Що таке сакроілеїт?
Сакроілеїт – це запальне захворювання, що локалізується в крижово-клубовому зчленуванні та виникає через травматичне пошкодження, велике навантаження на суглоби. До того ж до причин розвитку такої хвороби відносять пухлини, вроджені аномалії.
Запалення розвивається внаслідок проникнення патогену в порожнину суглоба через травми чи потік крові. Перебіг захворювання на ранніх стадіях є повільним, наявні помірні симптоми, а перші зміни у суглобах можна помітити лише за 2-3 тижні.
Сакроілеїт може бути:
- Гнійним гострим. Такий вид захворювання виникає раптово та вважається найнебезпечнішим, оскільки є ризик поширення інфекції в спинний мозок.
- Підгострим. Характеризується відсутністю гною, проте найвний сильний біль та порушення ходи.
- Хронічним. Цей вид виникає при аутоімунних порушеннях та інфекційних патологіях тривалого перебігу. Має слабку симптоматику: біль стає інтенсивнішим лише з часом, завдаючи хворому великий дискомфорт.
Чому запалюється крижово-клубовий суглоб?
Запалення крижово-клубового суглоба може виникнути з наступних причин:
- Велике фізичне навантаження.
- Порушення обміну речовин і кровообігу через малорухливий спосіб життя.
- Розриви сухожиль, зв’язок.
- Флегмони, абсцеси, сифіліс.
- Кісти, метастази.
- Остеомієліт.
Запалення крижово-клубового суглоба може проявлятися наступними симптомами:
- Підвищення температури.
- Сильний больовий синдром в нижній ділянці спини, що іррадіює до стегон, сідниць
- Скутість рухів.
- Набряклість та почервоніння шкірних покривів в ураженій ділянці.
- Інтоксикація.
- При системних ураженнях біль стає інтенсивнішим у стані спокою, але слабшає при фізичній активності.
Діагностика захворювання
Нехтування лікуванням такого захворювання може призвести до відмирання та руйнування тканин внаслідок порушеного кровообігу, руху гною до хребетного каналу, враження спинного мозку, малого таза, а також до обмеженої рухливості кінцівки та зчленування, їхнього подальшого руйнування та навіть інвалідності. Саме тому надзвичайно важливо вчасно звернутися до лікаря, який проведе огляд та призначить потрібні діагностичні процедури.
Для обстеження стану крижово-клубового зчленування застосовують рентген, КТ, МРТ, біохімічний, загальний аналіз крові та ПЛР-аналіз.
У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на консультацію до висококваліфікованого лікаря-травматолога, а також пройти магнітно-резонансну томографію для детального дослідження стану вашого суглоба і подальшого призначення ефективної схеми лікування.
Як позбутися сакроілеїту?
Лікування сакроілеїту двоетапне: спочатку терапію спрямовують на усунення больових відчуттів, а потім на відновлення функції суглоба. Тож для полегшення болю призначають знеболювальні, міорелаксанти, анестетики, анальгетики, антибіотики, гормональні та негормональні протизапальні препарати, глюкокортикоїди, хондропротектори тощо. Також призначають фізіотерапію (електрофорез, ультрафонофорез, магнітотерапія, парафінотерапія, грязелікування, лікувальний масаж та ЛФК) для збереження рухливості зчленування.
Отримавши медичну допомогу на ранніх термінах розвитку такого захворювання, пацієнт може повністю видужати. Проте на останніх стадіях повністю позбутися хвороби неможливо, але можна досягти тривалої ремісії та суттєво полегшити біль.