Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Ультразвуковий метод діагностики — неінвазивний спосіб дізнатися, чи гаразд наші внутрішні органи, побачити їх структуру та інші характеристики.

УЗД також називають сонографією. Це дослідження абсолютно безпечне і його можна повторювати без шкоди здоров’ю стільки разів, скільки потрібно. Воно не потребує рентгенівського випромінювання і не несе радіаційного навантаження.

Під час обстеження використовується звуковий сигнал дуже високої частоти, набагато вищої, ніж ми можемо почути на власні вуха. Його генерує спеціальний датчик, яким торкаються вашої шкіри під час УЗ-обстеження. Звук проникає всередину і відображається від органів, прямуючи назад у бік датчика, який їх уловлює і передає на комп’ютер інформацію про щільність «побаченого» органа, його розміри, внутрішній вміст, а також про те, наскільки далеко (глибоко) від датчика знаходиться обстежуваний орган.

Якщо говорити по-простому, то ультразвукове дослідження схоже на ехолокацію, яку використовують деякі тварини (наприклад, кажани, дельфіни та кити).

 

Які органи можна «подивитися» за допомогою УЗД?

 

УЗИ брюшной полостиУ черевній порожнині є багато внутрішніх органів, які можна досліджувати цим методом. Сюди включено:

Крім перерахованих вище органів, ультразвук допомагає оцінити вісцеральну жирову клітковину (яка локалізується навколо органів), кровоносні судини, лімфатичні вузли. Якщо в черевній порожнині є новоутворення, його структуру, положення і розміри також можна описати.

 

Коли варто пройти УЗ-діагностику?

 

Ваш лікар може порекомендувати пройти ультразвукове обстеження, якщо вас турбують такі симптоми:

 

Як підготуватись до обстеження?

 

 

Чому лікар ультразвукової діагностики не каже, чим я хворий?

 

УЗИ в Запорожье

УЗД – допоміжний метод дослідження, його використовують для підтвердження передбачуваного діагнозу, вибору методу лікування, а також як скринінговий метод діагностики.

Висновок лікаря ультразвукової діагностики не є діагнозом, тому що для повної картини обов’язково потрібне опитування пацієнта за симптомами та часом їх виникнення, клінічне обстеження, що включає пальпацію, перкусію та аускультацію, різні аналізи тощо.

31.10.2022
Інші статті
Плазмотерапія (PRP-терапія) у неврології
Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних…
Читать полностью
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Сучасні методи лікування міоми матки
Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!