Кардіограма – це поширений діагностичний метод, який застосовується для фіксування частоти, періодичності та інтенсивності серцевих скорочень. Результати кардіограми виглядають як графік із кількох кривих на паперовій стрічці, що відображають різні показники. Розшифрувати такий графік можуть лише досвідчені кардіологи, які є важливим показником визначення правильного діагнозу.
Кардіограму проводять за наявності таких показань, як:
- Біль у грудях.
- Перенесені соматичні та інфекційні захворювання, що можуть призвести до порушення роботи серця.
- Погіршення стану після фізичної чи емоційної активності.
- Контроль за життєво важливими показниками у тяжкохворих.
- Прискорений пульс.
- Запаморочення.
- Сплутана свідомість.
- Задишка.
- Слабкість у тілі.
Завдяки проведенню кардіограми можна точно діагностувати інфаркт міокарда, ішемічну хворобу серця, тахікардію, запідозрити міокардит, перикардит, аритмію, гіпертрофію шлуночків.
Чим відрізняється УЗД серця та кардіограма?
УЗД серця та кардіограма на сьогоднішній день залишаються провідними діагностичними методами в кардіології. Обидві процедури можуть проводитися в комплексі, щоб отримати повну інформацію про стан серця.
Електрокардіограма застосовується виявлення різних порушень роботи серця, інфаркту міокарда, тоді як з допомогою ЕКГ можна лише припустити наявність серйозних патологій.
Однак ультразвукова діагностика дозволяє досліджувати структуру серця, оцінити розміри порожнини серця, структуру та функціональність серцевих клапанів, стан аорти та легеневої артерії та виявити новоутворення.
Для проведення електрокардіограми медсестра накладає на шкіру та фіксує електроди на грудній клітці та гомілки, наносить струмопровідний гель, потім приєднує електроди до кардіографа, після чого лікар може пояснити результати дослідження. Під час УЗД спеціаліст наносить на шкіру спеціальний гель і проводить датчик УЗД по досліджуваній ділянці, аналізуючи отримане зображення на моніторі.
Які захворювання серця не показує кардіограма?
Хоча кардіограма є одним із найбільш інформативних діагностичних методів, вона не може точно показати наявність у пацієнта аневризми та стенокардії. У цьому випадку лікар призначає додаткові дослідження, щоб отримати повну інформацію про стан серця.
Що краще зробити УЗД серця чи кардіограму?
Обидва методи обстеження інформативні та ефективні для дослідження роботи серця. УЗД серця та кардіограма призначаються лікарем відповідно до потреби та поставленої мети.
У медичному центрі «Малахіт» ви можете записатися на консультацію до лікаря-кардіолога, який, спираючись на ваші індивідуальні особливості та скарги, призначить необхідну діагностику для визначення правильного діагнозу. Тут ви також можете записатися на УЗД серця, яке виконується за допомогою сучасних ультразвукових апаратів для отримання найточніших результатів.