Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок чого пошкоджуються та закупорюються судини мозку й відбувається загибель певної ділянки його тканин.

Нормальне функціонування мозку залежить від отримання ним достатньої кількості поживних речовин і кисню, а зупинка кровотоку навіть на кілька секунд може призвести до тяжких наслідків.

Люди, яких вразив інсульт, потерпають від погіршення когнітивних функцій, м’язової сили, координації рухів, дефектів мовлення, а в найгірших випадках таке порушення може призвести до коми чи навіть смерті.

Згідно зі статистикою люди віком від 60 років належать до групи вищого ризику виникнення такого явища, проте таке неврологічне захворювання може виникнути й в молодому віці.

 

Що потрібно зробити, щоб не було інсульту?

 

Що потрібно зробити, щоб не було інсульту?Розрізняють два види інсульту:

  1. Ішемічний, що характеризується загибеллю певної частини тканин мозку через недостатній кровообіг. Таке явище виникає через закупорку головної артерії частиною тромбу або ж зростанням тромбу на атеросклеротичній бляшці.
  2. Геморагічний, що є раптовим крововиливом у мозок, що стається через розрив слабких судин під тиском.

Тож загалом інсульт насамперед пов’язаний з порушенням правильної роботи серцево-судинної системи: підвищеним артеріального тиску, атеросклерозом тощо.

Факторами, що також впливають на розвиток такого порушення, є:

  1. Паління.
  2. Високий рівень холестерину.
  3. Приймання комбінованих оральних контрацептивів (з естрогеном у складі) в окремих випадках.
  4. Порушення ритму серця.
  5. Надлишкова вага.
  6. Цукровий діабет.

Потрібно завжди піклуватися про стан свого здоров’я, адже це допоможе запобігти виникненню захворювань. Тож для профілактики інсульту потрібно:

  1. Правильно харчуватися.
  2. Проходити регулярні дослідження у невролога.
  3. Вчасно лікувати серцево-судинні захворювання.
  4. Мати достатню фізичну активність.

 

Як організм попереджає про інсульт?

 

Як організм попереджає про інсульт?Наш організм може попереджувати про небезпеку інсульту наступними симптомами:

  1. Сильний головний біль з нудотою, запаморочення, «туман в голові».
  2. Порушення координації в просторі.
  3. Оніміння м’язів обличчя.
  4. Погіршення зору, слуху, здатності говорити та розуміти інших.
  5. Неможливість рухати верхніми та нижніми кінцівками.
  6. Раптова сонливість та загальмованість.

 

Який лікар може допомогти запобігти інсульту?

 

Якщо ви належите до групи ризику виникнення інсульту або помітили тривожні симптоми, потрібно звернутися до невролога, який детально проаналізує стан пацієнта, перевірить показники діяльності серцево-судинної системи та призначить інструментальні дослідження для отримання більш точної інформації.

 

Яка діагностика потрібна?

 

Тож для діагностики інсульту лікарі призначають:

  1. Дослідження крові для оцінки процесу згортання крові, рівня глюкози, , холестерину тощо.
  2. Ультразвукову діагностику магістральних судин голови та шиї. Такий метод застосовується для оцінки кровообігу у судинах та виявлення тромбу.
  3. Магнітно-резонансну томографію головного мозку. Таке дослідження дозволяє отримати детальні об’ємні пошарові знімки мозку за допомогою застосування явища магнітного резонансу.
  4. Електрокардіографію для дослідження роботи серця.
  5. Комп’ютерну томографію для отримання зображення головного мозку в різних проєкціях.

У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на консультацію до лікаря-невролога, а також за рекомендацією спеціаліста пройти МРТ чи УЗД для комплексного та якісного дослідження вашого здоров’я!

28.01.2025
Інші статті
Медичний центр «Малахіт» – 11 років турботи про ваше здоров’я
Ось уже більше десятиліття наш центр поєднує досвід, професіоналізм та щиру турботу про кожного пацієнта. Сьогодні в МЦ «Малахіт» працюють: більше 10 лікарів УЗД, готових провести точну та сучасну діагностику; лікарі-рентгенологи; понад 8 вузькопрофільних фахівців, серед яких неврологи, вертебролог, ортопед-травматолог,…
Читать полностью
Непритомність - коли це небезпечно?
Непритомність – коли це небезпечно?
Непритомність - це стан, за якого відбувається короткочасна втрата свідомості в результаті порушення метаболічних процесів у мозку. Втрата свідомості є захисною реакцією організму у відповідь на критичні обставини, а також природнім способом допомогти собі, адже таким чином знижується активність мозку,…
Читать полностью
Запалення суглобів: як розпізнати та що робити?
Запалення суглобів: як розпізнати та що робити?
Запалення суглобів, медичним терміном для чого є артрит, може виникнути через інфекцію, травматичні пошкодження та метаболічні порушення. Розвинутися таке захворювання може у людей будь-якого віку, проте все ж частіше патологія зустрічається у жінок старше 40 років, що насамперед пов’язують з…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!