Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Виразка шлунка – це серйозне хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту, що вражає шлунок та призводить до виникнення дефектів слизової оболонки шлунка. Перебіг цієї патології характеризується періодами загострення та ремісії, а основним її проявом є поява виразки в органі. За статистикою близько 6-10% населення Землі страждають на виразку шлунка, тож надзвичайно важливо знати, які фактори впливають на порушення нормального функціонування травної системи та у чому полягають особливості та симптоми цієї хвороби.

 

Чому виникає виразка шлунка та в чому її небезпека?

 

Головна причина виникнення виразкової хвороби – ураження організму людини бактерією Helicobacter pylori. Інфікування може відбутися внаслідок тісного контактування з вже хворою людиною, через предмети побуту та особистої гігієни, слину, фекалії. Варто зауважити, що спадковість та генетика також підвищують ризик виникнення цієї хвороби.Язва желудка

Однак на розвиток виразки шлунка впливають також перелік інших факторів, що пов’язані зі способом життя людини.

• Незбалансоване харчування.
• Зловживання алкоголем.
• Куріння.
• Приймання стероїдних гормонів.
• Вживання смаженої, гострої, солоної, кислої, занадто гарячої чи холодної їжі.
• Постійні стресові стани.
• Наявність інших хронічних хвороб: ВІЛ, цироз печінки.
• Гормональні порушення.

Перелічені фактори провокують запалення та руйнування слизової оболонки шлунка. Зокрема це відбувається внаслідок порушення захисних властивостей оболонки та підвищення кислотності шлункового соку, через що формується виразка. Можливими наслідками несвоєчасного лікування або його повної відсутності є поява серйозних ускладнень: кровотечі, новоутворень, поширення хвороби на інші органи, деформації шлунка тощо.

 

Які симптоми, методи діагностики виразки шлунка?

 

Симптоми, якими супроводжується виразка шлунка:Виразка шлунка: симптоми та лікування

1. Гострий сильний біль у верхній частині живота або в його центрі.
2. Печія.
3. Тяжкість, здуття живота після приймання їжі.
4. Закреп.
5. Нудота, блювота.
6. «Кисла» відрижка.
7. Зниження апетиту.

На сьогодні існує безліч ефективних сучасних діагностичних методів для діагностики цього захворювання. Зокрема широко застосовують такі методи обстеження:Рентгеноскопия шлунку

• Рентгеноскопия шлунку.
• УЗД органів черевної порожнини.
• Ендоскопія.
• Загальний та біохімічний аналіз крові.
• Біопсія слизової оболонки шлунка.
• Аналіз калу.

Фахівець індивідуально призначає тип діагностики для кожного пацієнта. Лікування виразки шлунка належить до компетентності лікаря-гастроентеролога, який призначає пацієнту дієву схему лікування, спираючись на первинний огляд, результати аналізів та діагностичних процедур. У медичному центрі «Малахіт» ви можете проконсультуватися з гастроентерологом та отримати рекомендації щодо подальшого лікування.

 

Рекомендована дієта. Поради гастроентеролога медичного центру «Малахіт»

 

Хоча виразка шлунку і є хронічною хворобою, її можливо взяти під контроль та мінімізувати больові прояви, дотримуючись певних правил та вказівок лікаря. Хоча такі фактори, як: спадковість та випадкове інфікування бактерією Helicobacter pylori, перебувають поза межами нашого контролю, ми можемо скоригувати свій спосіб життя, що суттєво допоможе запобігти розвиткові захворювання або зменшити його прояви.

Дієта, як супутній метод лікування передбачає:

1. Приймання їжі невеликими порціями 4-5 разів на день.
2. Обмеження гострої, смаженої, копченої, солоної їжі. Зокрема варто відмовитися від виробів зі здобного тіста, фастфуду, чипсів, помідорів, кави, міцного чаю, свинячого сала, маргарину, шоколаду.
3. Надання переваги вареній їжі або їжі на пару.
4. Припинення вживання алкоголю.
5. Додавання до щоденного раціону курятини, яловичини, сухарів, молочних супів, риби, каш, підсушеного хліба.

Також варто намагатися зменшити стрес та навантаження на нервову систему, не нехтувати фізичною активністю, позбавитися від шкідливих звичок, а також регулярно проходити діагностичні процедури.
Отже, такі загальновідомі поради є важливими для підтримки нормального функціонування не тільки травної системи, а й всього організму людини.

19.04.2023
Інші статті
Плазмотерапія (PRP-терапія) у неврології
Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних…
Читать полностью
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Сучасні методи лікування міоми матки
Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!