Записатися на прийом
Укр
Через періодичні відключення електроенергії поза графіком, підготовка висновків за результатами МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!
post-image post-image

Порушенням постави називають будь-яке відхилення від правильного положення хребта, що виникає внаслідок порушення його фізіологічних вигинів. Згідно зі статистикою близько 80% людеймають проблеми з поставою, що можуть бути виражені більшою чи меншою мірою, вражати ті, чи інші відділи хребта.

За особливостями вигину розрізняють кіфоз (вигин назад) і лордоз (вигин вперед). Також виділяють такі види неправильної постави, як: сутулість, кругла спина, круглоувігнута спина, плоскоувігнута спина та плоска спина. Що стосується порушень постави у фронтальній площині, то діагностують асиметричну поставу (виникає через різну довжину кінцівок та зміщення таза) та сколіоз.

Неправильна постава зустрічається як у дорослих, так і у дітей,причиною чого можуть стати наступні фактори:

  1. Патології стоп (плоскостопість, порожнисті стопи)
  2. Травматичні пошкодження хребта та вроджені патології.
  3. Дегенеративні процеси у суглобах.
  4. Деякі інфекційні захворювання.
  5. Рахіт.
  6. Дефект, що не був виправлений у дитячому віці.
  7. Навантаження на одну руку.
  8. Сидяча робота та малорухливий спосіб життя.
  9. Неправильне положення при робот за комп’ютером

 

Чим відрізняється порушення постави від сколіозу?

 

нарушение осанкиПередусім варто зазначити, що порушення постави не належить до переліку хвороб та є тимчасовою проблемою, яка не призводить до зміни структури кісткової тканини, проте може стати передвісником розвитку серйозних захворювань. Ознаками такого стану є округлі та підняті плечі, сутулість, випинання живота, зігнуті коліна при ходьбі чи стоячи, м’язова слабкість, підвищена втомлюваність, ускладнене дихання,головний біль тощо.

Сколіоз же характеризується схожими, проте більш вираженими ознаками, до яких також додаються випинання ребер з одного боку, асиметрія тазової кістки. Така патологія, за якої відбувається зсув хребців, що здавлює нервові корінці та спричиняє сильний біль і порушення дихання, найчастіше зустрічається у дітей шкільного віку. Сколіоз є серйозним захворюванням, яке у випадку нехтування лікуванням, може призвести до больового синдрому, проблем з серцем та диханням.

 

До якого лікаря звернутися?

 

До компетентності травматолога-ортопеда належать діагностика та лікування порушень постави, проблем міжхребцевих дисків та інших патологій.

прием ортопеда-травматолога в ЗапорожьеЗвернувшись до медичного центру «Малахіт» у Запоріжжі, ви отримаєте якісну медичну діагностику для з’ясування етіології вашої проблеми та подальшого її вирішення найефективнішим способом. Хороша постава забезпечує м’язову активність з меншим навантаженням на кістки, суглоби, зв’язки та диски, попереджує розвиток артриту та загалом є невід’ємною складовою естетичності фігури, тож дуже важливо турбуватися про здоров’я хребта та вчасно звернутися до лікаря.

 

Як лікувати та діагностувати викривлення постави?

 

Для діагностики порушень постави ортопед-травматолог проводить детальний огляд пацієнта, а у випадку необхідності диференціювання складних деформуючих захворювань хребта, як-от, наприклад, сколіозу, призначає рентгенографію чи магнітно-резонансну томографію хребта.

Виправлення порушень постави вимагає багато часу. До лікувальних заходів належать масаж, мануальна терапія, фізіотерапія, носіння корсета та ЛФК. Не менш важливим є збалансоване харчування задля отримання усіх необхідних речовин та мікроелементів.

Для запобігання виникнення викривлення постави потрібно використовувати лише ортопедичні матраци та подушки, мати повноцінну рухову активність і контролювати положення тіла під час сидіння.

30.08.2024
Інші статті
З Днем медичного працівника!
З Днем медичного працівника!
Шановні колеги, щиро вітаємо вас з Днем медичного працівника! Сьогодні ми святкуємо ваші досягнення, відданість справі та неймовірну здатність приносити світло і надію в життя людей. Ви — справжні герої сучасності, які щодня, попри виклики та труднощі, роблять усе можливе…
Читать полностью
УЗД м'яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин – це сучасний діагностичний метод, за допомогою якого можна отримати детальну інформацію про стан підшкірно-жирового шару, лімфатичної системи, м’язів та виявити наявність новоутворень чи інших патологічних процесів. Таким чином лікар, наприклад, може оцінити розміри та структуру  новоутворення,…
Читать полностью
Малахит Запорожье
Наш центр святкує 10-річний ювілей!
Дорогі друзі, пацієнти та колеги! Сьогодні ми святкуємо особливу подію – 10 років з дня, коли перший пацієнт переступив поріг нашого центру. 10 років — це багато чи мало? Якщо міряти людськими мірками, 10 років — це перший крок у…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!