Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Люмбалгія, яку також називають хронічним болем у попереку, є доволі поширеною патологією, яку за поширеністю виникнення часто прирівнюють до головного болю. Больовий синдром у попереку призводить до суттєвого дискомфорту в повсякденному житті, втрати працездатності, а в деяких випадках це може стати причиною інвалідності. Такий стан спричинений пошкодженням м’язових волокон, хряща міжхребцевого диска та запальними процесами в цій ділянці.

 

Що за хвороба люмбалгія?

 

Люмбалгия – что это такое и как возникает?Люмбалгія – це захворювання, що характеризується гострим болем різної інтенсивності в ділянці попереку, тривалістю від кількох днів до кількох тижнів. У хворих спостерігаються проблеми зі згинанням, розгинанням, посилення болю під час кашлю, чхання, судоми в м’язах.

У більшості випадків люмбалгія – наслідок травматичних пошкоджень м’язів, кісток, чи нервів у хребті. Проте хронічний біль у попереку також може бути лише симптомом вже наявних патологій, наприклад, захворювань органів черевної порожнини. Отже, найчастішими причинами люмбалгії є:

  1. Здавлення нервових корінців різними тканинами, як правило, — грижею диска.
  2. Грижа міжхребцевого диска. Внаслідок дегенеративних процесів у дисках відбувається розрив фіброзного кільця.
  3. Спондиліз – дегенеративні процеси у міжхребцевих дисках, через що виникають кісткові нарости, що вражають нервові структури.
  4. Стеноз спинномозкового каналу. Це також дегенеративні зміни в хребті, біль від яких може поширюватися на дві кінцівки.
  5. Захворювання нирок. Інфекції, камені в нирках часто спричиняють біль у попереку.
  6. Захворювання яєчників, кісти, міома матки, ендометріоз.
  7. Доброякісні та злоякісні пухлини.
  8. Аневризма аорти. Ослаблення стінки артеріальних судин в черевній порожнині, переважно у літніх людей, може викликати пульсуючий біль у попереку.
  9. Кровотечі та інфекції в ділянці тазу через травматичні пошкодження чи приймання препаратів для розрідження крові.
  10. Вагітність. Навіть жінки під час вагітності можуть відчувати біль у попереку через надмірне навантаження на цей відділ хребта та розтягнення м’язів та зв’язок.

 

До якого лікаря звернутись?

 

Якщо ви страждаєте від болю в попереку, потрібно терміново звернутися до вертебролога, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань спини та хребта.

У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на консультацію до лікаря-вертебролога, який уважно поставиться до вашої проблеми та призначить ефективну схему лікування після детальної діагностики.

 

Як лікується люмбалгія?

 

МРТ у ЗапоріжжіЯк правило, люмбалгію лікують медикаментозним способом, не вдаючись до хірургічного втручання. Тож лікарі призначають нестероїдні протизапальні препарати для зменшення інтенсивності болю. Також застосовують міорелаксанти для послаблення м’язового спазму, а при тривалому болю – протисудомні засоби, антидепресанти, опіоїди тощо.

Не менш важливим етапом лікування люмбалгії є лікувальна фізична культура (ЛФК). Фізичні вправи чудово допомагають зміцнити м’язовий корсет та зменшити біль. До того ж для усунення люмбалгії застосовують голкотерапію для відновлення чутливості та покращення передачі сигналів по нервах та м’язах, а також фізіотерапію (ультразвук, кріотерапія, ударно-хвильова терапія тощо).

 

Що не можна робити при люмбалгії?

 

При наявності люмбалгії не можна:

  1. Використовувати лід для охолодження запаленої ділянки.
  2. Відвідувати лазні, сауни для прогрівання спини.
  3. Робити різкі рухи.
  4. Займатися інтенсивними фізичними вправами.

Приймання протизапальних препаратів при тривалому болі у попереку може короткостроково покращити стан, проте потрібно обов’язково звернутися за допомогою до спеціаліста!

30.12.2024
Інші статті
Медичний центр «Малахіт» – 11 років турботи про ваше здоров’я
Ось уже більше десятиліття наш центр поєднує досвід, професіоналізм та щиру турботу про кожного пацієнта. Сьогодні в МЦ «Малахіт» працюють: більше 10 лікарів УЗД, готових провести точну та сучасну діагностику; лікарі-рентгенологи; понад 8 вузькопрофільних фахівців, серед яких неврологи, вертебролог, ортопед-травматолог,…
Читать полностью
Непритомність - коли це небезпечно?
Непритомність – коли це небезпечно?
Непритомність - це стан, за якого відбувається короткочасна втрата свідомості в результаті порушення метаболічних процесів у мозку. Втрата свідомості є захисною реакцією організму у відповідь на критичні обставини, а також природнім способом допомогти собі, адже таким чином знижується активність мозку,…
Читать полностью
Запалення суглобів: як розпізнати та що робити?
Запалення суглобів: як розпізнати та що робити?
Запалення суглобів, медичним терміном для чого є артрит, може виникнути через інфекцію, травматичні пошкодження та метаболічні порушення. Розвинутися таке захворювання може у людей будь-якого віку, проте все ж частіше патологія зустрічається у жінок старше 40 років, що насамперед пов’язують з…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!