Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Міжреберна невралгія – це гострий патологічний стан, що супроводжується сильним больовим синдромом, обмежуючи рухову активність людини та її звичний стиль життя. Такий біль – це не окреме захворювання, а лише синдром, який може розвиватися на тлі інших серйозних патологій. Дуже важливо розуміти ознаки такого стану та вчасно звернутися до фахівця для комплексної діагностики.

 

Що таке міжреберна невралгія?

 

Лечение межреберной невралгии в ЗапорожьеМіжреберна невралгія – це больовий синдром, що виникає внаслідок здавлення, запалення та пошкодження корінця периферичних міжреберних нервів. Нейропатичний біль локалізується у животі, ребрах та грудній клітці та може ставати інтенсивнішим під час рухової активності, кашлі, сміху, чханні чи глибокому диханні.

Міжреберну невралгію класифікують за причинами виникнення. Таким чином така патологія може бути первинною (виникає внаслідок  пошкодження чи запалення нерва), чи вторинною (виникає як ускладнення вже наявного захворювання). Також виділяють рефлекторну (виникає через напруження м’язів) та корінцеву міжреберну невралгію (виникає через ураження нервових корінців).

 

Особливості міжреберної невралгії

 

Особливість міжреберної невралгії полягає у тому, що її симптоматика схожа з ознаками інфаркту, стенокардії чи панкреатиту. Варто зазначити, що міжреберна невралгія ніяк не проявляється у стані спокою, що є відмінною ознакою від захворювань серцево-судинної системи. Саме тому важливо відрізняти таку патологію від інших захворювань, тож для правильного визначення діагнозу та запобіганню появи ускладнень необхідно пройти потрібні етапи діагностики.

Найчастіше такий синдром мають люди похилого віку, що ведуть малорухливий спосіб життя та мають хронічні хвороби хребта.

 

Причини виникнення

 

Причини виникнення міжреберної невралгії – різноманітні. Серед найпоширеніших чинників, через які виникає такий патологічний стан в організмі людини є:Причины межреберной невралгии

  1. Недостатня фізична активність.
  2. Зловживання алкоголем.
  3. Травматичні пошкодження грудної клітки.
  4. Переохолодження організму, що може стати причиною порушення кровообігу та обміну речовин.
  5. Зміщення кісток та порушення постави.
  6. Сидяча робота з незручним положенням тіла.
  7. Менопауза.
  8. Підвищений внутрішньочеревний тиск, наприклад, через вагітність.
  9. Новоутворення, через які міжреберні нерви стискаються.
  10. Остеохондроз.
  11. Гострі хронічні інфекційні захворювання, через які виникає запальний процес у м’яких тканинах.
  12. Постійне напруження м’язів, що оточують міжреберні нерви.

 

Основні симптоми та діагностика захворювання

 

Найчастішим симптомом, яким можна охарактеризувати міжреберну невралгію, є гострий та інтенсивний біль пекучого характеру у ділянці грудей, що може відчуватися у всій грудній клітці, поширюватися на лопатки, шию, руки, живіт.

Наступними симптомами такого синдрому також можуть бути:

  1. Скутість м’язів.
  2. Часткова чи повна втрата чутливості.
  3. Оніміння, поколювання у зоні ураженого нерва.
  4. Зміна кольору шкіри у ділянці запалення.
  5. Надмірна пітливість.

 

Методи діагностики та лікування міжреберної невралгії

 

Диагностика и лечение межреберной невролгии в ЗапорожьеДля діагностики міжреберної невралгії лікарі застосовують комплексний підхід, що передбачає огляд пацієнта для збору анамнезу, а також проведення певних діагностичних процедур. При необхідності фахівець може призначити УЗД черевної порожнини, електрокардіографію (для виключення чи підтвердження серцево-судинних захворювань), рентгенографію чи КТ для дослідження стану нервів.

Лікування міжреберної невралгії, як правило, залежить від її причини. Для зменшення запалення лікар призначить нестероїдні протизапальні медичні засоби, проте у випадку м’язового спазму необхідні міорелаксанти. Також фахівці рекомендують до приймання седативні препарати для покращення якості сну та зменшення стресу.

Загальними рекомендаціями є уникнення надмірного фізичного навантаження, приймання ванни з трав’яними настоями та проведення фізіотерапевтичних процедур (електрофорезу, магнітотерапії, рефлексотерапії).

Для профілактики виникнення такого синдрому необхідно уникати протягів, високого фізичного навантаження, мати здоровий спосіб життя та дотримуватися правил безпеки під час занять спортом.

Важливо! Пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Консультацію лікаря-невролога та МРТ грудного відділу хребта можна пройти у нашому медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі.

31.10.2023
Інші статті
Нога на ногу, вредно ли?
Чи шкідливо сидіти нога на ногу?
Сидіння нога на ногу стало автоматизованою звичкою для багатьох людей, проте результати численних досліджень вказали на шкідливість такого положення тіла. Передусім, людина, сидячи в такій позі, часто може відчувати оніміння, дискомфорт, поколювання та втрату чутливості на «закинутій нозі», адже відбувається…
Читать полностью
УЗД лонного зчленування у Запоріжжі
УЗД лонного зчленування – показання та підготовка
УЗД лонного зчленування – це сучасний діагностичний метод, що застосовується задля детального обстеження стану лонного зчленування – частини тазу, яка з’єднує дві лобкові кістки, що складаються з хрящової тканини та зв'язок. За допомогою такого дослідження можна виявити будь-які захворювання та…
Читать полностью
Лечение нарушения осанки в Запорожье
Як зрозуміти, що в тебе порушення постави?
Порушенням постави називають будь-яке відхилення від правильного положення хребта, що виникає внаслідок порушення його фізіологічних вигинів. Згідно зі статистикою близько 80% людеймають проблеми з поставою, що можуть бути виражені більшою чи меншою мірою, вражати ті, чи інші відділи хребта. За…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!