

У нормі суглоби функціонують безшумно, без дискомфорту, тож поява хрускоту може свідчити про розвиток патологічного процесу в організмі.
Хрускіт у суглобах може супроводжуватися скутістю, набряками, підвищенням температури шкіри в запаленій ділянці, викривленням суглобів і з часом призвести до виникнення серйозних захворювань.
Вчасне лікування допоможе запобігти хворобам суглобів, тож надзвичайно важливо отримати кваліфіковану медичну допомогу чимшвидше.
Що не вистачає в організмі, якщо хрумтять суглоби?
Причини виникнення хрускоту у суглобах можуть бути різноманітні:
- Скупчення солей. Внаслідок порушення обміну речовин та неправильної роботи суглобів накопичуються солі, що робить м’язи та хрящову тканину щільнішими, що й спричиняє хрускіт.
- Запалення суглобової сумки, зв’язок та хрящової тканини: бурсит, тендиніт, артрит.
- Травматичні пошкодження. Кісткова та хрящова тканини можуть стати щільнішими через процес загоєння, що порушує нормальну роботу суглобів.
- Патології в будові суглоба. Через те, що деякі елементи суглоба труться один про одного, може виникати хрускіт.
- Артроз. Через втрату еластичності в хрящовій тканині, що особливо часто зустрічається у людей літнього віку, порушується загальна рухливість суглоба.
Як позбутися хрускоту в суглобах?
У випадку, якщо причиною хрускоту у суглобах стали гормональні порушення та незбалансоване харчування, фахівці призначають спеціальну дієту.
У щоденний раціон рекомендують додати морепродукти, нежирну рибу, яйця, молочні продукти, морську капусту. Водночас потрібно обмежити вживання кави, солі та червоного м’яса.
Як правило, хрускіт у суглобах лікують консервативними методами, серед яких:
- Медикаментозна терапія: призначення протизапальних препаратів, міорелаксантів, добавок з мікроелементами, а також кремів, гелів для місцевого застосування.
- Фізіотерапія: магнітотерапія, ударно-хвильова терапія, електрофорез.
- Курс масажів.
- Кінезотерапія.
- Лікувальна гімнастика.
Лише в окремих випадках застосовується хірургічне втручання, а саме малотравматичні артроскопічні методи, після яких не потрібна тривала реабілітація.
До якого лікаря звернутися?
Діагностикою та лікуванням хрускоту у суглобах займаються лікарі-травматологи, ортопеди, неврологи чи ревматологи.
Фахівець проведе детальний огляд, а також призначить потрібні діагностичні процедури, серед яких:
- Аналіз біохімічних характеристик крові та сечі.
- Комп’ютерна томографія суглобів.
- Магнітно-резонансна томографія суглобів.
- Ультразвукова діагностика суглобів.
У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на консультацію до ортопеда-травматолога чи невролога. Наші фахівці проведуть ретельний огляд та призначать ефективну схему лікування, спираючись на результати інструментальних досліджень.