МРТ є типовим методом дослідження, що широко застосовується у медичній практиці для обстеження організму та виявлення порушень роботи певних органів чи структур. Зокрема така діагностика є ефективною для вивчення будови та функціональних особливостей внутрішніх систем. До того ж таким чином чіткої візуалізації досліджуваних ділянок можна досягнути без використання рентгенівського опромінення, що є суттєвою перевагою МРТ. З метою дослідження головного мозку пацієнтам можуть призначити магнітно-резонансну томографію, тож у цьому випадку варто розуміти суть та особливості застосування цього діагностичного методу.
Пройти МРТ головного мозку можна у медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі.
Коли призначають МРТ голови?
МРТ, як правило, призначають для з’ясування причини виникнення нижче наведених симптомів, проте лікарі також рекомендують проходити таке обстеження періодично, задля своєчасного виявлення захворювань та відхилень від норми. Отже, типовими показаннями для проведення такої процедури є:
- Постійний сильний головний біль.
- Втрата свідомості, запаморочення.
- Порушення орієнтації у просторі, координації рухів.
- Відчуття шуму у вухах.
- Слабкість, оніміння нижніх та верхніх кінцівок.
- Проблеми з запам’ятовуванням, фокусуванням уваги.
- Судоми.
- Підозра на струс мозку внаслідок отриманої травми.
- Підозра на розсіяний склероз, запальні процеси у мозку.
Що показує МРТ головного мозку?
МРТ головного мозку вважається одним з найінформативніших та найефективніших діагностичних методів для дослідження головного мозку людини. Застосування такого медичного методу дозволяє отримати інформацію про стан м’яких тканин. Також таким чином можна виявити черепно-мозкові травми, дистрофічні зміни, ділянки некрозу нервової тканини, крововиливи, а також наявність новоутворень, їхню локалізацію, форму та розміри.
Які захворювання виявляє МРТ головного мозку?
За допомогою отриманої інформації в результаті проведення магнітно-резонансної томографії лікарі можуть визначити такі діагнози, як:
- Розсіяний склероз.
- Новоутворення.
- Ішемічний інсульт.
- Епілепсія.
- Менінгіт, енцефаліт.
- Абсцеси.
Протипоказання до проведення МРТ
Хоча МРТ є безпечним діагностичним методом, дія якого полягає у використанні явища магнітного резонансу для візуалізації внутрішніх структур, а променеве навантаження тут повністю відсутнє, все ж існує низка абсолютних та відносних протипоказань, яких слід дотримуватися.
Абсолютними протипоказаннями вважають наявність у тілі людини:
- Встановленого кардіостимулятора.
- Металевих імплантів, коронарних стентів, металевих осколків, клапанів серця та інших феромагнітних медичних приладів.
До відносних протипоказань належать:
- Інсулінові помпи.
- Нервові стимулятори.
- Протези, стенти або імпланти без виражених магнітних властивостей.
- Вагітність.
- Нездатність перебувати у нерухомому положенні.
- Страх, що виникає під час перебування у замкненому просторі.
- Декомпенсована серцева недостатність.
- Татуювання, виконані барвниками з металовмісним барвником.
- Діти віком до 4-5 років через неможливість зберігання нерухомого положення тіла.
Навіщо роблять МРТ головного мозку для дітей?
МРТ головного мозку проводять також дітям для дослідження стану структур головного мозку. Призначають МРТ при підозрі на новоутворення, наявності родових травм, психічних порушень, частих запаморочень, патологій гіпофіза, порушень зору, слуху. Також показаннями до проведення такої процедури є ознаки запалення мозку, порушень кровообігу та аномалій розвитку головного мозку.
Щоправда, здійснення такої процедури рекомендують орієнтовно після досягнення дитиною п’ятирічного віку, адже обов’язковою вимогою є зберігання непорушного положення тіла. Дітям молодшого віку призначають приймання седативних препаратів або застосовують легкий наркоз, проте лише за вказівкою педіатра та анестезіолога. У будь-якому випадку батькам потрібно психологічно підготувати дитину, пояснити суть та необхідність процедури.