Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба – це сучасний малоінвазивний дослідницький метод, за допомогою якого можна зробити детальні знімки колінного суглоба і навколосуглобових ділянок. Такий тип дослідження не передбачає променевого навантаження, що є характерним для рентгену та комп’ютерної томографії, та водночас забезпечує навіть кращу візуалізацію внутрішніх структур. МРТ вважається одним з найбільш інформативних дослідницьких методів для вивчення стану коліна, щоб встановити правильний діагноз, призначити ефективну схему лікування та виключити ймовірність наявності певних патологій.
Показаннями до проведення такої процедури є:
- Больові відчуття в коліні.
- Набряклість, слабкість чи кровотеча у суглобових та навколосуглобових тканинах.
- Розтягнення зв’язок, розриви зв’язок, менісків і сухожиль внаслідок занять спортом.
- Низьке фізичне навантаження на колінний суглоб.
- Травматичні пошкодження колінної чашечки або больові відчуття у колінній чашечці.
- Накопичення синовіальної рідини у колінному суглобі.
- Захворювання дегенеративного характеру, як-от остеоартроз.
- Контроль над ефективністю лікування.
- Дослідження стану суглоба перед операційним втручанням.
Що можна побачити на МРТ колінного суглоба?
Завдяки методу магнітно-резонансній томографії, що полягає у застосуванні явища ядерно-магнітного резонансу для візуалізації внутрішніх структур, можна отримати деталізовані знімки колінного суглоба. Таким чином лікар може дослідити стан кісток, сухожиль, хрящів, зв’язок, м’язових тканин та судин.
У результаті дослідження фахівець може виявити та безпомилково діагностувати такі поширені захворювання колінного суглоба, як:
- Артрити.
- Травматичні пошкодження.
- Остеоартроз.
- Запальний процес у суглобі.
- Вроджені відхилення від норми.
- Послаблення міцності хрящів.
- Новоутворення.
Медичний центр «Малахіт» у Запоріжжі пропонує широкий спектр діагностичних послуг за доступною ціною. Магнітно-резонансна томографія проводиться з використанням високотехнологічного обладнання під керівництвом досвідчених фахівців з багаторічним досвідом роботи, тож саме тут ви зможете якісно, ефективно та результативно перевірити стан свого здоров’я, а також проконсультуватися з провідними лікарями щодо заходів вирішення проблеми.
Чи потрібно робити МРТ при болях у коліні?
Біль у коліні може свідчити про наявність серйозних патологій, що суттєво впливають на рухову активність людини та погіршують якість її життя. Больовий синдром може бути пов’язаним з травматичними пошкодженнями, надмірним фізичним навантаженням та наявністю певних захворювань, як-от артрит та артроз. Основним методом дослідження стану колінного суглоба є МРТ, яке рекомендують проводити у разі відчуття болю у коліні.
Як проводять МРТ коліна?
Специфіка проведення магнітно-резонансної томографії колінного суглоба вирізняється простотою та абсолютною безпечністю для пацієнта. Перед проведенням процедури не потрібно дотримуватися визначеного режиму харчування, вживати чи відмовитися від вживання певних медичних препаратів або приходити до діагностичного центру натщесерце. Проте потрібно обов’язково зняти будь-які металеві предмети з тіла (прикраси, окуляри, пірсинг, ремені, банківські карти тощо). Єдиними протипоказаннями до проведення процедури є вагітність у першому триместрі, спиці, скоби, кардіостимулятор.
Отже, пацієнт лягає на висувний стіл апарату МРТ, фіксує руки, голову, груди та коліно у нерухомому положенні. Після цього рухома платформа переміщується всередину апарату МРТ і починається дослідження: кільце апарату починає обертатися не знаю тонкощів, але обертається ніби у КТ навколо досліджуваної ділянки, тож у цей момент потрібно взагалі не рухати коліно, аби не спотворити результати обстеження. Магнітно-резонансна томографія коліна триває, як правило, близько 20 хвилин.
Після завершення процедури пацієнт одразу отримує знімки та повний запис дослідження на електронному носії, а також висновок, у якому міститься детальний опис анатомічних особливостей структури коліна з можливими відхиленнями від норми.