Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Хребетна грижа – це найпоширеніший випадок під час проведення МРТ. Магнітно-резонансна томографія – передовий метод ретельного скринінгу, який дозволяє максимально точно оцінити стан хребта. Також цей діагностичний метод не впливає на здоров’я та не викликає жодних хворобливих відчуттів.

 

Що ж таке грижа хребта?

 

Міжхребетна грижа є патологією, яка проявляється дислокацією (зміщенням) диска, зміною в структурах фіброзного кільця. Виникає ця патологія найчастіше через дегенеративні зміни у хребті та травми. З віком синтез корисних речовин у нашому організмі знижується, а через розвиток остеохондрозу відбувається втрата води у хребетних структурах. Міжхребетний диск перестає отримувати необхідні йому поживні речовини, стоншується, втрачає еластичність, а фіброзне кільце стає вразливим та легко ушкоджуваним. Пульпозне ядро починає випинатися з фіброзного кільця, що призводить до виникнення міжхребцевої грижі. Серед усіх захворювань опорно-рухового апарату лікарі наголошують, що грижа займає перше місце. Вікова група даного захворювання припадає на вік «40+», але зараз лікарі відзначають, що з підозрою на цю патологію почали звертатися пацієнти вік яких «20+».

 

Причини появи грижі

 

МРТ грыжи в ЗапорожьеНайпоширенішими причинами виникнення гриж є:

– сильні навантаження на хребет;

– травми хребетного стовпа;

– остеохондроз;

– сколіоз;

– різні інфекції, що зачепили хребетний стовп.

Також на дане захворювання можуть страждати люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, м’язова система даних пацієнтів дуже слабка і навіть при невеликому навантаженні можуть виникнути ускладнення з хребтом. До групи ризику все ж потрапляють і спортсмени, якщо вони мають підвищені навантаження на хребетний стовп.

 

Прояви грижі хребта

 

  1. Біль. Залежно від локалізації грижі, вона може проявлятися болем у спині, кінцівках, плечах або відчуватися в грудній клітці.
  2. Зниження рухливості хребта. При прояві грижі пацієнту стає складно повертати корпусом (наче щось заважає).
  3. Зменшення чутливості. Виявляється в кінцівках, а також у тканинах поряд із ураженим місцем.
  4. Слабкість у м’язах. Ставати важко рухати руками, знижується фізична сила.

 

Чи показує МРТ міжхребцеву грижу?

 

Використання МРТ дозволяє визначити розташування уражених структур хребта, а також виявити протрузії, екструзії, деструктивні та дегенеративні зміни структури хребта.

Переваги МРТ при хребетних грижах:

– точність зображення тканин;

– здатність виявляти найменші аномалії;

– безпека (метод діагностики без шкоди здоров’ю).

 

Як проводиться МРТ при грижі хребта?

 

МРТ в Запорожье

При МРТ обстеженні пацієнта поміщають у спеціальний апарат – томограф. Положення пацієнта залежить від локалізації грижового випинання. Щоб результати дослідження не були спотворені, пацієнт у томографі має перебувати у нерухомому стані. Спеціальної підготовки дане обстеження не вимагає. Також перед МРТ потрібно зняти всі металеві предмети, оскільки вони дуже впливають на магнітний апарат. Час виконання МРТ діагностики однієї зони хребта триває у середньому від 15 до 20 хвилин.

У переважній більшості випадків при дослідженні грижі хребта контраст не потрібен, але іноді роблять МРТ з контрастуванням, за його допомогою знімки будуть точнішими. Найчастіше це проводять перед операцією, якщо нейрохірург вважає за необхідне провести дослідження з контрастом, а також після оперативного лікування з метою оцінки результатів або наявності можливих ускладнень.

Фахівці медичного центру «Малахіт» швидко інтерпретують знімки, роблять експертний висновок і протягом кількох годин видають результати на руки пацієнту для подальшого лікування.

31.01.2023
Інші статті
Плазмотерапія (PRP-терапія) у неврології
Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних…
Читать полностью
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Сучасні методи лікування міоми матки
Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!