Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Сидіння нога на ногу стало автоматизованою звичкою для багатьох людей, проте результати численних досліджень вказали на шкідливість такого положення тіла.

Передусім, людина, сидячи в такій позі, часто може відчувати оніміння, дискомфорт, поколювання та втрату чутливості на «закинутій нозі», адже відбувається здавлення нервів та порушення кровообігу.

 

Причини відмовитися від пози нога на ногу

 

ортопед-травматолог в ЗапорожьеНетривале сидіння в позі нога на ногу не є шкідливим, проте постійне таке положення може становити серйозну загрозу для здоров’я спини, судин, стоп тощо. Отож, така шкідлива звичка може призвести до:

  1. Порушення постави. У позі нога на ногу людина мимовіль завалюється на одну сторону, і хоча це не призводить до викривлення хребта, проте викликає біль через перенапруження однієї групи м’язів та надмірне розтягнення іншої.
  2. Варикозного розширення вен. Під час сидіння нога на ногу здавлюються судини нижніх кінцівок. Це не є достатнім для їхнього пошкодження, проте якщо людина вже має варикоз, то симптоми такого захворювання можуть суттєво погіршитися.
  3. Парезу стопи, або «синдрому падаючої стопи. Такий неврологічний розлад характеризується неможливістю підняти передню частину стопи через слабкість та параліч м’язів.
  4. Тромбозу. Сидіння нога на ногу є небезпечним для людей, які мають схильність до виникнення тромбів, тому лікарі рекомендують приділяти достатню увагу щоденній рухливості та робити перерви від роботи.
  5. Підвищення артеріального тиску. Деякі дослідження показали, що схрещування ніг може підвищити систолічний та діастолічний артеріальний тиск у людей з гіпертонією.

 

Чим така поза небезпечна з погляду ортопедії?

 

Люди, які, наприклад, через офісну роботу постійно займають сидяче положення, часто не помічають, як довго перебувають у позі нога на ногу. Це призводить до швидкої втомлюваності, зниження продуктивності та погіршенню стану опорно-рухового апарату.

Насамперед сидіння нога на ногу є неприродним положенням для нашого тіла, тож внаслідок перенапруження м’язів спини, опускання голови, корпусу тіла зміщується вісь хребта і стискаються міжхребцеві диски. Такий стан супроводжується їхнім руйнуванням та постійним больовим синдромом.

 Загалом, лише тривале сидіння незалежно від пози має негативний вплив на здоров’я, підвищуючи ризик виникнення гіпертонії, цукрового діабету другого типу, надмірної ваги, серцево-судинних захворювань тощо. Саме тому лікарі рекомендують час від часу змінювати положення тіла та робити короткі перерви задля відволікання від роботи.

 

Як діагностувати застій вен та артерій нижніх кінцівок?

 

УЗИ вен и артерий нижних конечностей в ЗапорожьеНайефективнішим методом виявлення застою вен та артерій нижніх кінцівок є УЗД судин нижніх кінцівок. Людям, що відчувають тяжкість, втомлюваність під час ходьби, біль, набряки на ногах, рекомендується регулярне проведення такого типу дослідження. За допомогою цього обстеження лікарі визначають напрям та швидкість кровотоку в судинах, ширину їхнього просвіту та оцінюють стан судинної сітки.

У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД судин нижніх кінцівок для діагностики порушень функціонування вен та артерій.

31.10.2024
Інші статті
УЗД лонного зчленування у Запоріжжі
УЗД лонного зчленування – показання та підготовка
УЗД лонного зчленування – це сучасний діагностичний метод, що застосовується задля детального обстеження стану лонного зчленування – частини тазу, яка з’єднує дві лобкові кістки, що складаються з хрящової тканини та зв'язок. За допомогою такого дослідження можна виявити будь-які захворювання та…
Читать полностью
Лечение нарушения осанки в Запорожье
Як зрозуміти, що в тебе порушення постави?
Порушенням постави називають будь-яке відхилення від правильного положення хребта, що виникає внаслідок порушення його фізіологічних вигинів. Згідно зі статистикою близько 80% людеймають проблеми з поставою, що можуть бути виражені більшою чи меншою мірою, вражати ті, чи інші відділи хребта. За…
Читать полностью
З Днем медичного працівника!
З Днем медичного працівника!
Шановні колеги, щиро вітаємо вас з Днем медичного працівника! Сьогодні ми святкуємо ваші досягнення, відданість справі та неймовірну здатність приносити світло і надію в життя людей. Ви — справжні герої сучасності, які щодня, попри виклики та труднощі, роблять усе можливе…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!