1) Різні викривлення хребта та порушення постави: сюди можна віднести гіперлордоз, гіперкіфоз та сколіоз. Це може бути пов’язано з травмою у минулому, а також мати генетичну спадковість. У дітей це часто пов’язано з носінням важких рюкзаків та відсутністю належної фізичної активності.

2) Травми та переломи. Травма грудного відділу хребта зазвичай виникає внаслідок нещасних випадків, пов’язаних із падіннями, послизненнями, автомобільними аваріями та причинами, пов’язаними зі спортом. У момент удару можливе усунення кісток, суглобів, дисків та інших м’яких тканин.

3) Грижі міжхребцевих дисків та проблеми зі спинним мозком. Аномальні розростання, зморщування та вивих дисків хребта також викликають болісний біль у ділянці грудного відділу хребта. У деяких випадках розростання призводить до зменшення внутрішнього каналу хребта, що зрештою призводить до тиску на спинний мозок. В інших випадках ці захворювання хребта можуть дратувати нерви та впливати на правильне функціонування тієї частини тіла, яку забезпечує цей нерв, наприклад, однієї з ніг чи рук.

4) Інфекції та набряк. МРТ грудного відділу хребта виявить ці стани, які часто поширюються на кістку із сусідніх інфікованих органів. Одним з таких станів є остеомієліт, який може поширитися на кістку через бактерії, присутні в кровотоку, або відкриту рану, включаючи хірургічне втручання.

5) Пухлини. Різні новоутворення можуть поширитись на хребет. Цей стан частіше спостерігається у пацієнтів, у яких діагностовано рак молочної залози, простати чи легень. МРТ використовується для ретельного огляду всіх можливих органів, куди могли поширитись метастази.
Наші лікарі зможуть вказати на аномалії та інші порушення, що виникають у цій галузі, які вимагають більш пильної уваги. У багатьох випадках результати сканування можуть виявити випадкові знахідки, які також необхідно дослідити, включаючи стани, що стосуються сусідніх органів.
МРТ грудного відділу хребта можна пройти у нашому медичному центрі «Малахіт» у м. Запоріжжі.

 

Особливості та переваги МРТ для діагностики проблем з хребтом

 

МРТ грудного отдела позвоночникаДо того, як з’явилася магнітно-резонансна томографія, діагностику захворювань хребта проводили за допомогою іонізуючих методів обстеження — це був звичайний рентген-знімок. На ньому було добре видно кісткові структури хребців, їх зміни та розростання запального генезу (звані остеофітами), а також зміна щільності кісткової тканини. За зміною розташування та повороту хребців можна було судити про зміни у сусідніх структурах, у тому числі й у м’яких тканинах.

З появою МРТ спектр того, що можна побачити на знімку або екрані, сильно розширився: тепер стало можливим подивитися на структуру і положення зв’язок, діагностувати протрузії міжхребцевих дисків, зміну ходу нервових стовбурів. З підвищенням рівня дозволу знімків все більше і більше пацієнтів стали розуміти, чому саме в їхньому випадку болить спина і як можна зменшити її ступінь.

МРТ не несе променевого навантаження і його можна повторювати скільки разів, скільки потрібно досягнення кінцевого результату, наприклад, у разі спостереження до і після оперативного втручання, а також під час консервативного лікування захворювання. МРТ за необхідності можна проводити дітям будь-якого віку, а також вагітним жінкам, безпека дослідження гарантується міжнародною науковою спільнотою і на даний момент проведено достатньо досліджень, щоб впевнено говорити про відсутність негативних ефектів.