МРТ колінного суглоба – це ефективний метод, який успішно застосовується для дослідження широкого спектру функціональних та структурних патологій колінного суглоба. Завдяки магнітно-резонансній томографії, що показує стан хрящів, зв’язок, кісток, сухожиль та м’язових тканин, стали можливими виявлення та діагностика навіть незначних їхніх ушкоджень.

Суть цього способу отримання даних полягає у візуалізації внутрішніх структур коліна, що досягається безпечним способом без іонізуючого випромінювання, яке характерне для рентгену та комп’ютерної томографії. Значною перевагою такої діагностики є можливість виявити захворювання без застосування інвазійних процедур.

 

Як проходить процедура МРТ?

 

МРТ колена в ЗапорожьеМедичний центр «Малахіт» використовує сучасний низькопольний томограф Hitachi Mate 0,2T, що нині вважається одним з найкращих приладів для отримання високоточних результатів.

Перед процедурою обов’язково потрібно впевнитися, що на тілі немає жодних металічних предметів. Пацієнт лягає на стіл, що переміщають у томограф таким чином, щоб коліно перебувало у зоні дії магнітного поля. Під час процедури важливо лежати непорушно, аби отримати якісні знімки. Все це дозволяє зробити МРТ колінного суглоба одним із найточніших та найбезпечніших видів діагностики.

 

Яка норма при МРТ колінного суглоба?

 

У нормі МРТ здорового колінного суглоба дозволяє побачити зв’язки, меніски, сухожилля, кістки та суглоби нормального розміру, форми та розташування. Новоутворення, пухлини, надмірне накопичення рідини в тканинах та переломи відсутні.

Детальне сканування та професійна оцінка результатів працівником медичного центру уможливлює виявлення будь-яких  відхилень від норми. Зокрема, на знімках магнітно-резонансної томографії видно:

  • Приховані кістково-травматичні зміни.
  • Патології хрящової тканини.
  • Запальні процеси.
  • Розтягнення та розриви зв’язкового апарату суглоба.
  • Новоутворення.
  • Некротичні зміни, руйнування суглобової поверхні.

Вищезгадані відхилення фіксуються лікарем-рентгенологом після проведення томографії, після чого пацієнту потрібно звернутися до травматолога, або ж іншого вузького спеціаліста.

 

Як отримати результати та скільки коштує зробити МРТ колінного суглоба?

 

Одразу після завершення процесу, спеціаліст починає формувати висновок. У більшості випадків це триватиме не більше 40 хвилин, тож згодом ви отримаєте результати діагностики у висновку, знімки на фотопапері та диску.

Вартість МРТ – 950 грн. До ціни, за необхідності, можуть додаватися повторний друк знімків та видача дубліката лікарського висновку.