МРТ шийного відділу хребтаМагнітно-резонансна томографія шийного відділу хребта використовується для створення детального зображення шиї. Її переважно використовують для виявлення патологічних ушкоджень у суглобах хребців, спинному мозку, тоді як для дослідження кісток краще підходить комп’ютерна томографія.

Апарат МРТ створює сильне магнітне поле, щоб певним чином протони водню «відгукнулися» в кожній молекулі обстежуваного організму, у відповідь на збудження їх певним поєднанням електромагнітних хвиль. Коли магнітне поле відключається, протони повертаються до свого нормального стану, вивільняючи енергію. Ця енергія зчитується апаратом МРТ і використовується для створення зображень області, що сканується, званих «зрізами». Добре видно м’якоткані компоненти шийного відділу хребта, міжхребцеві структури: зв’язки, хрящі, пульпозне ядро, тощо.

Одне МРТ-дослідження створює безліч таких зрізів, які об’єднуються комп’ютером у тривимірну модель області, що сканується.

МРТ, на відміну від комп’ютерної томографії, не використовує рентгенівські промені, тому МРТ-дослідження нешкідливе для організму. Пройти МРТ шийного відділу хребта можна у нас у медичному центрі «Малахіт» у м. Запоріжжя.

 

Як відбувається дослідження?

 

МРТ в ЗапорожьеПеред дослідженням вас попросять залишити поза діагностичним кабінетом усі металеві речі, телефон, кредитні картки та флеш-накопичувачі. Це необхідно, тому що зайшовши в зал томографії, ви потрапляєте в поле сильного магніту. Попередьте оператора про наявність у вас протезів, штучного суглоба, слухового апарату, кардіостимулятора, чи було у вас коли-небудь кульове поранення чи осколкове. Ваша чесність та ретельність підготовки допоможуть гарантувати, що ви та ваш лікар зможете звести до мінімуму ризики, підвищивши при цьому успіх вашої діагностики та подальшого лікування, якщо це необхідно.

Під час дослідження вам потрібно буде лежати нерухомо до 20 хвилин. Нерухомість важлива, тому що при рухах МРТ-зображення можуть змащуватися, що ускладнює їх подальше читання. Якщо вам потрібно, ви зможете покликати оператора в будь-який момент або перебувати в кімнаті з родичем, який вас підтримуватиме. Весь процес безболісний.

 

Чи може бути, що біль є, а МРТ шиї в нормі?

 

Так може бути з кількох причин. Деякі стани краще видно на КТ (це залежить від того, чи уражені м’якоткані компоненти хребців або, наприклад, кістка). Є безліч функціональних болів, причина яких не структурна, а неврологічна (наприклад, головний біль, що іррадіює у шию). У будь-якому випадку, МРТ дозволяє відкинути безліч інших діагнозів і зосередитися на деяких, що з більшою ймовірністю дасть позитивний лікувальний результат.

МРТ шийного відділу хребта може бути призначена лікарем за таких обставин:

1. Хронічний біль у шиї, який не проходить.
2. Наявність постійного болю в області шиї та плеча, що впливає на функціональність верхніх кінцівок.
3. Біль після виконання вправ або інших напружених дій.
4. Попередній підтверджений діагноз певних захворювань.
5. Після травми, ДТП, тощо.