УЗД нирок та наднирників – сучасний метод діагностики захворювань нирок і наднирників, який вирізняється високою точністю отриманих характеристик будови досліджуваних органів та відсутністю негативних наслідків для організму людини. Порушення функціонування нирок призводить до розладнаних процесів фільтрування та очищення крові від шкідливих та непотрібних речовин, в той час, як хвороби наднирників, що є важливим органом ендокринної системи, стають причиною неправильного вироблення гормонів.

Такий метод дослідження застосовується для виявлення запальних процесів у внутрішніх органах, та призначення ефективного лікування для усунення наявних проблем. Завдяки УЗД нирок та наднирників, що показує морфологічні особливості нирок та наднирників, лікар має змогу оцінити розміри, стан їхніх тканин тощо. Отже, така процедура, перевагами якої є безболісність, неінвазивність і доступна ціна, є незамінним елементом комплексного обстеження організму.

 

Як підготуватися до УЗД?

 

Насамперед підготовка до УЗД нирок та наднирників не вимагає дотримання жорстких правил, проте є певні рекомендації, які необхідно взяти до уваги, аби отримати чіткі та достовірні результати дослідження.

Важливим етапом підготовки є дотримання дієти. Пацієнту слід на три дні обмежити вживання або повністю відмовитися від продуктів, що посилюють газоутворення у кишківнику. До таких належать молочні продукти, хлібобулочні вироби, газовані напої, алкоголь, чорний хліб, свіжі овочі, фрукти, а також бобові. Процедуру проводять на порожній шлунок, тому останнє приймання їжі рекомендоване щонайменше за 6 годин.

 

Як проводять УЗД нирок та наднирників 

 

УЗИ почек и надпочечников в ЗапорожьеОбстеження здійснюють у положенні лежачи на спині чи боці. Лікар наносить на досліджувану ділянку спеціальний прозорий гель та водить датчиком по тілу. Таке дослідження триває приблизно 15 хвилин, під час чого фахівець детально досліджує зображення внутрішніх органів на моніторі та потім формує висновок. Зробити УЗД можна за попереднім записом. З метою профілактичного обстеження організму радять проводити таку процедуру щонайменше раз на рік. Регулярне дослідження дозволяє запобігати розвитку різних захворювань або виявити їх на ранніх стадіях.

Записатися на таке дослідження можна у медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі. Професійні та досвідчені лікарі гарантують високу якість наданих послуг, забезпечують компетентний підхід до вирішення проблем і використовують апарати експертного класу.