За медичним протоколом ведення вагітності передбачено обов’язкове проведення УЗД 3 рази: у першому, другому та третьому триместрі задля спостереження за розвитком малюка в утробі та загалом відстеження основних етапів перебігу цього особливого періоду. Проте за вказівкою лікаря та за певними показаннями лікар може призначити таке обстеження додатково. Сучасні методи дослідження, як-от ультразвукова діагностика, уможливлюють визначення вагітності на найраніших термінах, тобто у перші тижні з моменту запліднення та утворення ембріона в організмі жінки.

Наприкінці першого тижня ембріон збільшується у розмірах до 4-5 мм. Хоча плідне яйце УЗД на 1 тижні вагітності є ледь помітним, лікар також обов’язково звертає увагу на стан ендометрія, розміри фолікулів та можливу наявність новоутворень у матці, аби виключити ризик переривання вагітності та інших ускладнень.

 

Що відбувається з організмом жінки на першому тижні вагітності?

 

Затримка менструації – достовірний знак ймовірності настання вагітності, що може стати вказівкою зробити тест, записатися на УЗД на 1 тижні вагітності чи здати аналіз на ХГЛ, що є сполукою, підвищення рівня якої у крові чи сечі вагітної жінки відбувається стрімко уже з перших днів запліднення.

5-8 день з моменту запліднення – це початок дуже важливого етапу, який визначає успішне прикріплення (імплантацію) ембріона до внутрішнього шару ендометрія матки, після чого він уже починає живитися речовинами з організму жінки, а його клітини активно ділитися.

 

Як здійснюється обстеження?

 

Определение беременности до 10 дней в ЗапорожьеУльтразвукова діагностика для визначення вагітності може проводитися трансабдомінальним методом, тобто через передню черевну стінку. За годину до здійснення обстеження пацієнтці необхідно випити літр негазованої води, аби заповнити сечовий міхур, що необхідно для детальної візуалізації внутрішніх структур. Лікар наносить спеціальний прозорий гель на передню черевну стінку та проводить датчиком, аналізуючи отримане зображення на моніторі.

При трансвагінальному обстеженні датчик вводиться безпосередньо у піхву. Такий спосіб є ефективним лише для визначення вагітності на ранніх термінах, адже надалі це є небезпечним.

Перебіг вагітності у кожної жінки індивідуальний та по-своєму особливий, тож усі майбутні матері бажають обрати надійну діагностичну клініку з високим рівнем професіоналізму для проведення планових скринінгів. У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі працюють лише найкращі фахівці з великим досвідом роботи, які здійснюють усі обстеження на професійному обладнанні та надають детальні консультації з будь-яких питань.