УЗД-цервікометрія – це сучасний метод діагностики, який ефективно застосовують для виявлення ризику переривання вагітності або розвитку будь-яких патологій, пов’язаних з виношуванням дитини. Таке обстеження полягає у досліджуванні стану матки та цервікального каналу, що може призначатися у різні терміни вагітності (як правило на 12-22 тижні), для оцінки ймовірності передчасних пологів. Завдяки застосуванню ультразвукових хвиль лікар може зробити заміри жіночих репродуктивних органів, а саме довжину шийки матки та шийкового каналу, а також вивчити стан внутрішнього та зовнішнього зівів.

Основними перевагами такого типу дослідження є відсутність негативного впливу для здоров’я матері та дитини, а також безболісність, тож УЗД цервікометрія дозволяє швидко та безпечно стежити за перебігом вагітності, аби діагностувати відхилення від норми та уникнути небажаних наслідків захворювань.

 

Як здійснюється УЗД шийки матки цервікометрія?

 

Таке дослідження може здійснюватися двома шляхами: трансабдомінальним та трансвагінальним.

Якщо процедуру проводять трансабдомінальним способом, то лікар сканує датчиком передню стінку живота. Цей спосіб є менш інформативним, адже такі фактори як жировий прошарок, недостатнє наповнення сечового міхура та низьке розміщення плоду погіршують якість отриманого зображення. Обов’язковою умовою підготовки є наповнення сечового міхура, тож пацієнтці потрібно випити приблизно літр рідини за деякий час до проведення процедури. Також лікарі рекомендують обмежити вживання продуктів, які посилюють газоутворення у кишківнику. Саме тому з раціону варто виключити бобові, хлібобулочні вироби, свіжі овочі, фрукти, газовані напої тощо.Цервикометрия в Запорожье

УЗД трансвагінальним способом полягає у введенні трансвагінального датчика у родові шляхи жінки, що дозволяє отримати детальну інформацію про стан шийки матки. Попередньо на датчик одягають презерватив та змазують його спеціальним прозорим гелем. Пацієнтці необхідно лягти на кушетку та зігнути ноги в колінах. Така процедура триває приблизно 10-15 хвилин. У такому випадку сечовий міхур повинен бути порожнім, аби отримати чітку візуалізацію досліджуваних органів.

 

Де можна пройти УЗД?

 

Записатися на ультразвукове обстеження шийки матки ви можете в медичному центрі «Малахіт» в Запоріжжі.  Ми запрошує всіх, хто бажає потурбуватися про себе та дізнатися детальну інформацію про стан свого здоров’я. Тут ви також маєте змогу пройти комплексне обстеження організму, адже ми спеціалізуємось на широкому спектрі ультразвукової діагностики. Зокрема, всі жінки в період вагітності можуть записатися на необхідну діагностичну процедуру, адже ціна УЗД цервікометрія є доступною та демократичною.

 

Показання для проведення дослідження