УЗД наднирників – це сучасний діагностичний метод для дослідження структури та стану наднирників, що дозволяє ефективно виявити захворювання цього органу. Надниркові залози відповідальні за захисні механізми, злагоджену роботу репродуктивної системи та правильне вироблення гормонів, що регулюють артеріальний тиск та водно-сольовий баланс в організмі людини. Порушення їхнього функціонування призводить до загального погіршення самопочуття пацієнта через розлади обміну речовин. Зокрема, це може проявлятися як у незначному погіршенні когнітивних функцій мозку, так і в більш відчутних симптомах, як-от мігрень або оніміння кінцівок.

Встановлення точного діагнозу вимагає комплексного та ґрунтовного підходу, тому проведення ультразвукової діагностики є незамінним етапом задля отримання точної інформації щодо стану пацієнта. Цей безпечний та доступний метод дослідження полягає у використанні ультразвуку, завдяки якому стає можливою візуалізація внутрішніх органів.

 

Підготовка до обстеження

 

Ультразвукова діагностика наднирників є безпечним та зовсім безболісним типом дослідження, яка у більшості випадків не вимагає особливої підготовки. Проте, надмірне газоутворення в кишківнику може перешкодити отриманню детальної інформації, тому пацієнту необхідно дотримуватися дієти за кілька днів до проведення процедури. Рекомендовано тимчасово виключити з раціону сирі овочі, свіжі фрукти, хлібобулочні вироби, бобові, молочні продукти та газовані напої. Процедуру проводять на порожній шлунок, отже пацієнту краще обмежитися легкою вечерею, якщо УЗД запланована вранці. У іншому випадку останнє приймання їжі повинно бути щонайменше за 6 годин до процедури.

 

Як здійснюється УЗД наднирників у дітей та дорослих

 

УЗИ надпочечниковНаднирники обстежуються в положення лежачи на спині та на правому/лівому боці. За вказівкою лікаря у разі потреби необхідно надути живіт або затримати дихання. Процедура триває приблизно 20 хвилин. Проводячи обстеження фахівець детально вивчає морфологічні характеристики наднирників та фіксує усі відхилення від норми.

Зробити УЗД наднирників швидко та безпечно можна у медичному центрі «Малахіт». Висококваліфіковані та досвідчені лікарі використовують сучасні апарати для ультразвукової діагностики з високою якістю зображення, завдяки чому ви отримаєте детальну інформацію про стан досліджуваного органа та вказівки щодо подальшого вирішення наявних проблем зі здоров’ям.