УЗД плевральних порожнин – це сучасний діагностичний метод, завдяки якому можна дослідити особливості тканини плеври легень. Плевра, що складається з двох листків, є тонкою сполучною тканиною, яка покриває легені та захищає їх, а також забезпечує їхній рух при диханні та зменшує тертя. Така процедура є рекомендованою як з метою проведення планового обстеження при наявності у людини ризику уражень плеври, так і для того, щоб виявити запалення, або ж скупчення рідини. Зокрема, така УЗД є особливо актуальним типом дослідження на сьогодні, адже у час стрімкого поширення різних інфекційних хвороб, як-от COVID-19, більше людей починають звертатися до медичних центрів з запитом перевірити здоров’я легень та запобігти розвиткові захворювань, що вражають цей орган. Як правило, патології плевральних порожнин пов’язані із запальними або системними процесами, внаслідок чого накопичується надлишкова кількість рідини між вісцеральним та парієтальним листками плеври.УЗИ легких

Отже, УЗД плевральної порожнини – це безпечна та доступна діагностика, що дозволяє швидко обстежити стан плевральних порожнин та прискорити процес одужання, завдяки визначенню правильного діагнозу та підбору найефективнішого лікування.

Під час проведення процедури лікар має змогу побачити плевральний випіт на УЗД, що часто є синдромом таких захворювань, як: пневмонія, туберкульоз та може спричиняти ряд серйозних ускладнень.


Як підготуватися до УЗД плевральних порожнин?

Строгих протипоказань або етапів підготовки для ультразвукової діагностики плевральних порожнин не передбачено. Його можна здійснити у будь-який час доби без дотримання спеціальної дієти. Також немає жодних вікових обмежень для проведення дослідження.

Інколи, фахівці рекомендують пацієнтам приймання препаратів, що розріджують мокротиння для отримання більш точних результатів.


Як здійснюється обстеження плевральних порожнин?

Така процедура здійснюється в положення лежачи або сидячи. Лікар наносить на шкіру спеціальний прозорий гель і сканує досліджувану ділянку. Після закінчення дослідження пацієнт отримує знімок та сформований висновок із спостереженнями фахівця, які він зафіксував під час сканування органа. УЗД дозволяє виявити наявність чужорідних тіл в легенях, рідину в плевральній порожнині, новоутворення, ураження лімфовузлів та різні запальні процеси. Протягом обстеження лікар визначає загальний стан плеври, наявність випоту, рідини, товщину плеври тощо. Тривалість такої діагностики – 15-20 хвилин.

Пройти УЗД плевральних синусів швидко, ефективно та за демократичною ціною можна у МЦ «Малахіт» в Запоріжжі. Завдяки сучасним методам діагностики ви зможете отримати достовірну інформацію щодо стану свого здоров’я та швидко розв’язати наявні проблеми, адже висококваліфіковані фахівці гарантують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.