Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Біль у грудях є одним із найпоширеніших симптомів, які змушують людей звернутися до лікаря або у відділення невідкладної допомоги.

Приблизно в половині випадків біль у грудях має кардіальне походження, чи то ішемічна, чи не ішемічна хвороба серця. Інша половина пов’язана з несерцевими причинами, насамперед із розладом стравоходу. Часто буває, що біль у грудях має подвійну причину — тобто, одна й та сама людина у різний час дня може відчувати різний біль, не підозрюючи цього. Крім того, психологічні та психіатричні фактори відіграють значну роль у сприйнятті та тяжкості болю в грудях, незалежно від її причини.

 

Кардіологічні причини болю у грудях

 

Серцевий біль у грудях викликаний дисбалансом між кровопостачанням серця та потребою серцевого м’яза в кисні. Серцевий біль у грудях найчастіше є результатом атеросклерозу (що призводить до постійного звуження коронарних артерій), але також може бути спричинений коронарними спазмами, які періодично звужують артерії, які живлять міокард. Серцевий біль у грудях називається стенокардією.

Стабільна стенокардія може призвести надалі до ішемічної хвороби серця; і тому дуже важливо вчасно поставити правильний діагноз. У більшості випадків слід розглянути можливість проведення додаткових тестів, таких як проби навантаження та ангіографія.

Більш тяжка форма болю в грудях, нестабільна стенокардія, також потребує точного діагнозу, оскільки вказує на тяжке коронарне захворювання і є раннім проявом гострого інфаркту міокарда.

Класичний коронарний біль – або стенокардія – пов’язаний з тиском за грудиною, який зазвичай починається при навантаженні та слабшає у спокої. Однак у деяких хворих стенокардія виникає за відсутності фізичного навантаження або емоційного напруження, і не всякий біль у грудях, що починається після навантаження, є стенокардією. Атиповий біль у грудях необхідно диференціювати від інших типів болю в грудях, включаючи біль у грудній стінці, плеврит, біль у жовчному міхурі, грижу стравохідного отвору діафрагми та біль у грудях, пов’язану з тривожними розладами.

 

Некардіологічні причини болю у грудях

 

Несерцевий біль у грудях становить половину всіх випадків болю в грудях, що залишилася. Гастроезофагеальні розлади, тобто ті, що пов’язані з стравоходом та шлунком, є найбільш поширеними, особливо гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. На щастя, це захворювання можна діагностувати та ефективно лікувати.

Консультация гастроэнтеролога в ЗапорожьеІншими, більш рідкісними, патологіями травної системи, що спричиняють загрудинний біль, є:

Біль у стравоході часто маскується під серцевий біль і навпаки через особливості анатомії. Справа в тому, що всередині грудної клітини стравохід фактично проходить прямо поряд із серцем. Одні й самі чутливі нерви посилають больові сигнали від обох органів у мозок.

Стрес, тривога та депресія також можуть проявлятися хронічним болем у грудях. Інші стани можуть викликати короткочасний гострий біль у грудях, включаючи:

Як дізнатися, чи серйозний мій біль у грудях?

 

Консультация кардиолога в Запорожье

Можливо, ви не зможете відрізнити серцевий напад від несерцевого болю у грудях. Тому ви завжди повинні серйозно ставитися до болю в грудях. Якщо цей раптовий або новий стан триває довше п’яти хвилин, зверніться до відділення невідкладної допомоги. Якщо воно зникне через кілька хвилин, це може не бути невідкладною ситуацією, але вам все одно слід якнайшвидше звернутися до свого лікаря, щоб визначити причину. Несердечний біль у грудях, незалежно від причини, завжди може виникнути знову і зрештою вплинути на якість вашого життя.

Як тільки кардіолог виключить серцеві причини, вас, швидше за все, спрямують до гастроентеролога. Він перевірить вас на симптоми, пов’язані з стравоходом, починаючи з ГЕРХ. Гастроентеролог проведе всі необхідні тести, щоб поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

У нашому медичному центрі «Малахіт» доступні консультації кардіолога та гастроентеролога.

14.12.2022
Інші статті
Нога на ногу, вредно ли?
Чи шкідливо сидіти нога на ногу?
Сидіння нога на ногу стало автоматизованою звичкою для багатьох людей, проте результати численних досліджень вказали на шкідливість такого положення тіла. Передусім, людина, сидячи в такій позі, часто може відчувати оніміння, дискомфорт, поколювання та втрату чутливості на «закинутій нозі», адже відбувається…
Читать полностью
УЗД лонного зчленування у Запоріжжі
УЗД лонного зчленування – показання та підготовка
УЗД лонного зчленування – це сучасний діагностичний метод, що застосовується задля детального обстеження стану лонного зчленування – частини тазу, яка з’єднує дві лобкові кістки, що складаються з хрящової тканини та зв'язок. За допомогою такого дослідження можна виявити будь-які захворювання та…
Читать полностью
Лечение нарушения осанки в Запорожье
Як зрозуміти, що в тебе порушення постави?
Порушенням постави називають будь-яке відхилення від правильного положення хребта, що виникає внаслідок порушення його фізіологічних вигинів. Згідно зі статистикою близько 80% людеймають проблеми з поставою, що можуть бути виражені більшою чи меншою мірою, вражати ті, чи інші відділи хребта. За…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!