Записатися на прийом
Укр
Шановні пацієнти! Через відключення електроенергії поза графіком, час видачі висновків за результатами МРТ може збільшитися до кількох годин. Дякуємо за розуміння!
post-image post-image

Кардіограма – це поширений діагностичний метод, який застосовується для фіксування частоти, періодичності та інтенсивності серцевих скорочень. Результати кардіограми виглядають як графік із кількох кривих на паперовій стрічці, що відображають різні показники. Розшифрувати такий графік можуть лише досвідчені кардіологи, які є важливим показником визначення правильного діагнозу.

Кардіограму проводять за наявності таких показань, як:

  1. Біль у грудях.
  2. Перенесені соматичні та інфекційні захворювання, що можуть призвести до порушення роботи серця.
  3. Погіршення стану після фізичної чи емоційної активності.
  4. Контроль за життєво важливими показниками у тяжкохворих.
  5. Прискорений пульс.
  6. Запаморочення.
  7. Сплутана свідомість.
  8. Задишка.
  9. Слабкість у тілі.

Завдяки проведенню кардіограми можна точно діагностувати інфаркт міокарда, ішемічну хворобу серця, тахікардію, запідозрити міокардит, перикардит, аритмію, гіпертрофію шлуночків.

 

Чим відрізняється УЗД серця та кардіограма?

 

Чем отличается УЗИ сердца от ЭКГ?

УЗД серця та кардіограма на сьогоднішній день залишаються провідними діагностичними методами в кардіології. Обидві процедури можуть проводитися в комплексі, щоб отримати повну інформацію про стан серця.

Електрокардіограма застосовується виявлення різних порушень роботи серця, інфаркту міокарда, тоді як з допомогою ЕКГ можна лише припустити наявність серйозних патологій.

Однак ультразвукова діагностика дозволяє досліджувати структуру серця, оцінити розміри порожнини серця, структуру та функціональність серцевих клапанів, стан аорти та легеневої артерії та виявити новоутворення.

Для проведення електрокардіограми медсестра накладає на шкіру та фіксує електроди на грудній клітці та гомілки, наносить струмопровідний гель, потім приєднує електроди до кардіографа, після чого лікар може пояснити результати дослідження. Під час УЗД спеціаліст наносить на шкіру спеціальний гель і проводить датчик УЗД по досліджуваній ділянці, аналізуючи отримане зображення на моніторі.

 

Які захворювання серця не показує кардіограма?

 

Хоча кардіограма є одним із найбільш інформативних діагностичних методів, вона не може точно показати наявність у пацієнта аневризми та стенокардії. У цьому випадку лікар призначає додаткові дослідження, щоб отримати повну інформацію про стан серця.

 

Що краще зробити УЗД серця чи кардіограму?

 

Где пройти кардиограмму в Запорожье?

Обидва методи обстеження інформативні та ефективні для дослідження роботи серця. УЗД серця та кардіограма призначаються лікарем відповідно до потреби та поставленої мети.

У медичному центрі «Малахіт» ви можете записатися на консультацію до лікаря-кардіолога, який, спираючись на ваші індивідуальні особливості та скарги, призначить необхідну діагностику для визначення правильного діагнозу. Тут ви також можете записатися на УЗД серця, яке виконується за допомогою сучасних ультразвукових апаратів для отримання найточніших результатів.

31.05.2024
Інші статті
УЗД м'яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин – це сучасний діагностичний метод, за допомогою якого можна отримати детальну інформацію про стан підшкірно-жирового шару, лімфатичної системи, м’язів та виявити наявність новоутворень чи інших патологічних процесів. Таким чином лікар, наприклад, може оцінити розміри та структуру  новоутворення,…
Читать полностью
Малахит Запорожье
Наш центр святкує 10-річний ювілей!
Дорогі друзі, пацієнти та колеги! Сьогодні ми святкуємо особливу подію – 10 років з дня, коли перший пацієнт переступив поріг нашого центру. 10 років — це багато чи мало? Якщо міряти людськими мірками, 10 років — це перший крок у…
Читать полностью
MRT-kolennogo-sustava-kogda-delat?
МРТ колінного суглоба – коли робити?
Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба – це сучасний малоінвазивний дослідницький метод, за допомогою якого можна зробити детальні знімки колінного суглоба і навколосуглобових ділянок. Такий тип дослідження не передбачає променевого навантаження, що є характерним для рентгену та комп’ютерної томографії, та водночас забезпечує…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!