Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Згідно зі статистичними даними інфаркт належить до найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи, призводячи до низки серйозних наслідків для здоров’я людини та навіть летальних випадків. Загалом інфаркт – це ураження, що виникає через відмирання клітин в певній ділянці тканин органу внаслідок їхнього недостатнього живлення кров’ю. Зокрема, закупорені артерії, розриви, механічні травмування та звуження судин можуть призвести до такого критичного стану, під час якого надзвичайно важливо якомога швидше надати людині першу медичну допомогу.

Для запобігання виникнення інфаркту та загалом збереження здоров’я серця варто дотримуватися кількох порад:

 

 

Причини та фактори ризику виникнення інфаркту

 

Як правило, найчастіше інфаркт вражає людей у віці 40-50 років, хоча випадки виникнення хвороби у більш ранньому віці наразі не поодинокі. До того ж інфаркт частіше діагностують саме у чоловіків. Найпоширенішими причинами такого захворювання є:

 

 

диагностика инфарктаДо групи ризику належать люди, що мають високий рівень холестерину. Це одна з причин утворення атеросклеротичних бляшок, що викликають порушення кровопостачання до усіх органів. Також одним з основних факторів є нездоровий спосіб життя. Надмірне вживання алкоголю, куріння, незбалансоване харчування, низька фізична активність, ожиріння значно підвищують ризики. Наступними факторами також можуть стати спадкова схильність, наявність онкології, гіпертонічна хвороба.

 

Як часто потрібно спостерігатися у лікаря, щоб уникнути ускладнень?

 

Інфаркт призводить до незворотних змін в організмі людини, адже через дегенеративні процеси тканини втрачають свою еластичність, тож порушення роботи серця – основний наслідок. Можливими ускладненнями інфаркту є порушення ритму серця, серцева недостатність, постінфарктна стенокардія, раптова зупинка серця, розрив стінки серця, утворення тромбів.

Після інфаркту надзвичайно важливо регулярно проходити медичні огляди у сімейного лікаря або кардіолога, а також здійснювати потрібні діагностичні процедури, щоб стежити за змінами в організмі. Фахівець призначить ефективне медикаментозне лікування, визначить допустимий рівень фізичного навантаження, а також надасть необхідні рекомендації для відновлення здоров’я та зменшення ризику повторного інфаркту. Лише за допомогою здорового способу життя та дотримання усіх вказівок лікаря можна повернутися до повноцінного життя.

 

Які обстеження потрібно проходити для ранньої діагностики

 

инфарктВчасна та рання діагностика є дуже важливою для швидкого відновлення та уникнення певних ускладнень. Для обстеження стану організму, визначення та оцінки ризиків, а також підтвердження або виключення факту хвороби, як правило, призначають ультразвукове дослідження серця, ЕКГ та аналізи крові на ферменти.

Здійснити УЗД серця швидко, ефективно та з гарантією точних результатів можна в медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі. Цей метод обстеження дозволяє детально оцінити стан судин, серцевих клапанів, вивчити особливості кровотоку, виявити тромби та різні патології. До того ж у клініці можна проконсультуватися з досвідченими лікарями-кардіологами для отримання подальших рекомендацій та вказівок для усунення проблеми та зробити електрокардіограму.

29.06.2023
Інші статті
МРТ колінного суглоба – коли робити?
Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба – це сучасний малоінвазивний дослідницький метод, за допомогою якого можна зробити детальні знімки колінного суглоба і…
Читать полностью
Плазмотерапія (PRP-терапія) у неврології
Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних…
Читать полностью
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!