Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних спортсменів. Ця процедура характеризується використанням біологічного матеріалу людини для усунення больових відчуттів та активізації регенераційних процесів у тканинах. Склад нашої крові: 93% еритроцитів, 6% білих кров’яних клітин та 1% тромбоцитів та плазми. Оскільки тромбоцити відповідальні за звертання крові та зупинку кровотечі, то такі елементи крові є дуже важливими для загоєння пошкоджених тканин.

Плазмотерапію призначають у наступних випадках:

  1. Біль у поперековому відділі хребта.
  2. Остеохондроз хребта, міжреберна невралгія.
  3. Запалення периферичних нервів.
  4. Грижа, протрузії.
  5. Люмбаго.
  6. Артрит та артроз.
  7. Синдром хребетної артерії.
  8. Мігрень у шиї.
  9. Сколіоз, кіфосколіоз.
  10. Відновлення після інсульту.
  11. Головний біль, запаморочення.

 

Що таке плазмотерапія хребта?

 

Біль у попереку став поширеною проблемою, яка турбує не тільки літніх людей, але й молодих людей віком до 45 років. Через такий симптом суттєво обмежуються рухова активність людини та загалом погіршується якість життя. Одним з ефективних лікувальних методів, що застосовується для лікування цього та супутніх захворювань є плазмотерапія хребта.

Плазмотерапія (PRP терапія) – спосіб лікування у сфері неврології, що полягає у введенні пацієнту його власної плазми крові, що багата на тромбоцити. Процедура може застосовуватися як окремо, так і в комплексі з іншими лікувальними методами. Такі уколи стимулюють відновлювальні процеси в клітинах та зменшують больові відчуття, зокрема у спині, шиї, суглобах. Також такий лікувальний метод покращує кровообіг у пошкодженій ділянці, нормалізує обмін речовин, прискорює період реабілітації, активізуючи процес загоєння.

Основною перевагою такої маніпуляції є безпечність та відсутність шкоди для організму людини. Процедура не викликає алергічної реакції та не має токсичного впливу, адже плазма є основним компонентом вмісту уколу. Через кілька годин після проведення плазмотерапії пацієнт може повернутися до звичного способу життя.

 

Які проблеми вирішує плазмотерапія?

 

Успішне проведення плазмотерапії ефективне для:

  1. Усунення або зниження інтенсивності болю у хребті та суглобах.
  2. Усунення м’язових спазмів.
  3. Покращення рухової функції суглобів.
  4. Активізації регенеративних процесів та кровообігу у тканинах.
  5. Відновлення рідини у суглобі.
  6. Збільшення терміну ремісії при хронічних захворюваннях.
  7. Уповільнення розвитку фіброзу.
  8. Покращення насичення тканини киснем.

У медичному центрі «Малахіт» у Запоріжжі ви можете записатися на консультацію до лікаря-невролога-вертебролога, який визначить етіологію вашої проблеми та запропонує новітні методи лікування. Центр також оснащений необхідним обладнанням для проведення плазмотерапії, а медичний персонал спеціалізується на ефективному здійсненні такої процедури.

 

Як проводять плазмотерапію?

 

plazmoterapiya-PRP-terapiya-v-nevrologiiПеред призначенням плазмотерапії невролог проводить детальний огляд пацієнта, збирає анамнез, призначає лабораторні дослідження крові та виключає ймовірність виникнення можливих ускладнень.

Медичний персонал робить забір венозної крові та переміщує її у спеціальну пробірку для плазмотерапії для правильного розшарування крові. Отриманий біоматеріал виділяють з пробірки в шприц та вводять у потрібну ділянку спини. Тривалість процедури становить приблизно 50 хвилин. Після плазмотерапії потрібно уникати механічного впливу на місце ін’єкції (розтирання, натиски, тертя одягу чи використання губок), а також обмежити фізичну активність протягом тижня. Як правило, курс плазмотерапії складається з 5-7 процедур з інтервалом 1-2 тижні. Ефект помітний уже після першого сеансу.

Для підготовки до проведення плазмотерапії пацієнту необхідно знизити рівень стресу, відмовитися від вживання жирної їжі та алкоголю, не приймати нестероїдні протизапальні препарати.

29.03.2024
Інші статті
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Сучасні методи лікування міоми матки
Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…
Читать полностью
Медичний центр «Малахіт» вітає з Новим Роком!
Дорогі друзі, до новорічної ночі лишилися лічені години. У цей час заведено підбивати підсумки та будувати плани. Рік, що минає,…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!