Записатися на прийом
Укр
У зв‘язку з проведенням планових робіт з обслуговування медичного обладнання центр не працюватиме 26.07. Чекаємо на вас завтра з 9:00.
post-image post-image

Вегетосудинна дистонія, яку інколи помилково вважають окремим захворюванням, є комплексом синдромів порушень правильної роботи вегетативної нервової системи. Зустрічається такий розлад у 2-5% населення Землі, найчастіше у дітей та підлітків, суттєво впливаючи на звичний стиль життя людини, адже супроводжується великою кількістю симптомів, що знижують працездатність, погіршують розумові здібності тощо.

 

Що таке вегетосудинна дистонія?

 

Вегетосудинна дистонія – це патологія вегетативної нервової системи, що характеризується низкою патологічних процесів, що відбуваються у всіх органах, а саме в серцево-судинній, дихальній, травній, ендокринній та імунній системах. Інакше кажучи, це порушення правильного функціонування парасимпатичної та симпатичної нервових систем, що відповідальні за регуляцію роботи внутрішніх органів та підтримку сталості усіх процесів в організмі людини. Вегетосудинна дистонія може бути супутнім синдромом таких серйозних захворювань, як цукровий діабет, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, інсульт тощо.

 

Причини виникнення захворювання

 

Фактори, які впливають на виникнення та розвиток вегетосудинної дистонії, наступні:stress

  1. Сильні та хронічні стресові стани, які тривають довгий період.
  2. Психічні захворювання.
  3. Спадковість.
  4. Порушення режиму харчування, сну та відпочинку.
  5. Малорухливий спосіб життя, а внаслідок цього порушення постави.
  6. Вже перенесені гострі хронічні інфекційні захворювання.
  7. Шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем).
  8. Захворювання центральної та периферичної нервових систем.
  9. Черепно-мозкові травми.
  10. Функціональні розлади ендокринної системи.
  11. Незбалансоване харчування, внаслідок чого організм не отримує необхідні мікроелементи, або ж надмірне вживання продуктів, що містять у своєму складі кофеїн.

 

Опис симптомів

 

Перебіг вегетосудинної дистонії та її симптоматичний прояв індивідуальні для кожного пацієнта. Також гострість, масштабність та кількість симптомів може різнитися залежно від тяжкості самої патології. Отже, найпоширенішими симптомами, за якими можна ідентифікувати вегетосудинну дистонію є:diagnostika-i-lechenie-vegetososudistoj-distonii

  1. Тривожність, постійне відчуття неспокою, нервозність.
  2. Підвищений або низький тиск.
  3. Больові відчуття у серці.
  4. Частий головний біль, запаморочення.
  5. Зміна кольору шкіри (блідість або синюшність).
  6. Поганий апетит, приступи блювання, болі у животі.
  7. Підвищена втомлюваність, слабкість у тілі, оніміння кінцівок.
  8. Порушення сну.
  9. Нестабільний емоційний стан, панічні атаки, істерики, фобії, виникнення нав’язливих думок.
  10. Постійна висока температура тіла.
  11. Надмірна пітливість.

 

Методи діагностики та лікування вегетосудинної дистонії

 

Якщо ви помітили у себе деякі з вище перелічених симптомів, то варто обов’язково звернутися до невролога, ЛОРа, ендокринолога, кардіолога, офтальмолога чи психіатра для визначення правильного діагнозу. Найпоширенішими методами діагностики цієї патології є загальний аналіз крові, сечі, вимірювання артеріального тиску, а також застосовуються ЕКГ, МРТ, УЗД.

Вегетосудинна дистонія не є смертельно небезпечним захворюванням, проте такий синдром може суттєво погіршити якість життя людини. Тож нехтування лікуванням може призвести до серйозних гормональних розладів, захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Хоч повністю вилікувати вегето-судинну дистонію неможливо, все ж дотримання усіх вказівок компетентного лікаря допоможе пом’якшити або зовсім позбутися прояву деяких симптомів.

Оскільки вегетосудинна дистонія є симптомом більш серйозних захворювань, то перед усім лікар призначає схему лікування для основного діагнозу. Загалом, пацієнту з такою патологією необхідні:lechenie-vegetososudistoj-distonii-v-Zaporozhe

  1. Приймання медикаментозних седативних препаратів, препаратів для прискорення кровообігу.
  2. Фізіотерапевтичні процедури (масаж голови, шиї, електрофорез з лікарськими препаратами).
  3. Контрастний душ, гідромасажні ванни, плавання в басейні.
  4. Налагодження правильного режиму дня, зниження рівня стресу та фізичних навантажень.
20.11.2023
Інші статті
УЗД м'яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин: коли потрібно пройти?
УЗД м’яких тканин – це сучасний діагностичний метод, за допомогою якого можна отримати детальну інформацію про стан підшкірно-жирового шару, лімфатичної системи, м’язів та виявити наявність новоутворень чи інших патологічних процесів. Таким чином лікар, наприклад, може оцінити розміри та структуру  новоутворення,…
Читать полностью
Малахит Запорожье
Наш центр святкує 10-річний ювілей!
Дорогі друзі, пацієнти та колеги! Сьогодні ми святкуємо особливу подію – 10 років з дня, коли перший пацієнт переступив поріг нашого центру. 10 років — це багато чи мало? Якщо міряти людськими мірками, 10 років — це перший крок у…
Читать полностью
Электрокардиограммав Запорожье
Що показує кардіограма (ЕКГ)?
Кардіограма – це поширений діагностичний метод, який застосовується для фіксування частоти, періодичності та інтенсивності серцевих скорочень. Результати кардіограми виглядають як графік із кількох кривих на паперовій стрічці, що відображають різні показники. Розшифрувати такий графік можуть лише досвідчені кардіологи, які є…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!