Записатися на прийом
Укр
post-image post-image

Чим хороша та корисна МРТ?

 

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це неінвазивний та безболісний спосіб огляду органів та тканин людини. Вона використовує сильне магнітне поле для створення зображень внутрішніх органів обстежуваного тіла. На відміну від рентгена та комп’ютерної томографії, апарати МРТ створюють тривимірні зображення тіла у поперечному перерізі без використання радіації. Лікарі часто використовують МРТ для перегляду частин тіла, які важко побачити за допомогою інших методів візуалізації, таких як рентген, ультразвук чи комп’ютерна томографія (КТ).

МРТ використовується для діагностики багатьох різних типів захворювань, включаючи хвороби серця та судин, інсульт, захворювання опорно-рухової системи та онкологічних захворювань. Цей список може продовжуватися дослідженням будь-яких м’яких тканин, тому що особливість МРТ у тому, що чим більше в конкретному органі або тканинах атомів водню, тим контрастніше і якісніше зображення.

 

Як відбувається обстеження?

 

Малахит

Для МРТ обстеження пацієнта кладуть на стіл, який засувається в апарат МРТ. Під час діагностики радіолог і оператор виходять із кабінету МРТ і спостерігають із сусідньої кімнати — так відбувається не тому, що знаходження в діагностичній залі шкідливе, а для прискорення пошуку якихось патологій, адже комп’ютер лише відображає дані з МРТ-апарату, а описують його радіологи.

Саме дослідження абсолютно безболісне. Що може завдавати незручності, так це шум самого апарата і вимушене дотримання нерухомості під час сканування. Щоб шум вам не заважав, можна використовувати беруші. Якщо з будь-яких причин ви не впевнені, що можете пролежати в одній позі так довго, можна заздалегідь звернутися до сімейного лікаря для призначення легких седативних або заспокійливих засобів.

 

МРТ – це безпечно?

 

Так, дослідження не несе променевого навантаження, його можна повторювати настільки часто, наскільки це необхідно без шкоди для здоров’я.

Безпека підтверджена численними науковими дослідженнями, а також відомою асоціацією FDA, яка займається якістю лікарських засобів та діагностичних апаратів.

МРТ із введенням додаткової контрастної речовини на основі гадолінію в дуже рідкісних випадках може провокувати виникнення алергічної реакції. Під час введення препарату, а також під час обстеження ви будете під наглядом медичного персоналу, який надасть вам кваліфіковану допомогу, якщо це буде необхідно.

 

Чи можна проходити МРТ вагітним та дітям?

 

МРТ беременным

МРТ є безпечним методом візуалізації для більшості людей, включаючи вагітних. Вагітні жінки можуть пройти МРТ у будь-якому триместрі. Немає задокументованих даних про шкоду МРТ для вагітних або маленьких дітей.

МРТ дуже добре візуалізує внутрішні органи та інші м’які тканини. Він може надати інформацію, яку важливо знати ще до народження дитини. Ваш лікар може пояснити, яку інформацію він шукає і чому. МРТ також може надати інформацію про плод, що розвивається, коли УЗД не може цього зробити.

Для проведення деяких досліджень слід використовувати спеціальну контрастну речовину, яка вводиться через вену пацієнта. Ми зазвичай не використовуємо контраст у вагітних, тому що існує мало досліджень, які б підтверджували безпеку таких речовин для плода. Це стосується і періоду лактації (годування дитини груддю). Виняток становлять випадки, коли пацієнт, лікар і радіолог разом вирішують, що користь від використання контрасту перевищує ризик.

Одним із варіантів у таких обставин є зціджування грудного молока перед МРТ-обстеженням, яке можна використовувати для годування дитини доти, доки контрастна речовина не буде виведена з організму. Зазвичай для виведення контрастної речовини з організму потрібно близько 24 годин.

Обстеження дітей складно тим, що в діагностиці необхідно зберігати максимальну нерухомість. Тому дуже маленьких дітей можна обстежити уві сні. Поруч із дитиною можуть бути батьки, які заспокоюватимуть і підтримуватимуть дитину під час обстеження.

27.09.2022
Інші статті
Плазмотерапія (PRP-терапія) у неврології
Плазмотерапія – сучасний терапевтичний метод, що вже набув великого поширення у медичній практиці, адже часто застосовується для лікування травм професійних…
Читать полностью
Захворювання сечостатевої системи у чоловіків
Виникнення захворювань сечостатевої системи – основна причина звернення пацієнтів чоловічої статі до урологів чи нефрологів. Такі інфекційно-запальні хвороби, збудниками яких…
Читать полностью
Сучасні методи лікування міоми матки
Ризик виникнення новоутворень в органах репродуктивної системи суттєво збільшується у жінок віком старше 50 років та зустрічається у 50% усіх…
Читать полностью
Здоров'я Вам та Вашим близьким!